Hyppää pääsisältöön

Kilpailumatkat ja osanottajat

Vöru 60. Urheilukoulun kansainvälinen turnaus 21. - 24.8.2019  
Tytöt 2003 - 2005 TUL I ja TUL II (10 - 12 pelaajanjoukkueet)
(Joukkueet nimetään ensimmäisenä iltana paikanpäällä).

Asikanius Maisa Perttulan Tähti
Granholm Ella Piikkiön Kehitys
Halme Venla Messukylän Toverit
Hurttala Alina Perttulan Tähti
Junila Jenna Vaasan Kiisto
Kaski Janika Vaasan Kiisto
Klapuh Minela Perttulan Tähti
Laaksonen Kaarina Koiviston Isku
Lehtinen Aino Paimion Yritys
Löytönen Alina Littoisten TU
Majuri Jutta Ylöjärven Ryhti
Martikainen Ella Kaarinan URA
Nurminen Sara Piikkiön Kehitys
Pirttioja Essi Perttulan Tähti
Rainio Lumi Paimion Yritys
Rantanen Julia Ylöjärven Ryhti
Repo Pihla Perttulan Tähti
Riihimäki Julia Koiviston Isku
Ryömä Minttumaaria Lempo Volley
Salamäki Sara Paimion Yritys
Schalin Eevi Perttulan Tähti
   
Jääskeläinen Valtteri
Lehtinen Rami
Valmentajat

Lehti Kirsi, teippaus / lihashuolto
Heikkilä Kari, joukkueiden johtaja

 

Duo Volley Cup Tarto 9. - 12.5.2019
Tytöt 2000 - 2003 ja 2003 ja nuoremmat, pojat 2003 - 2005 

Tytöt 2000 - I

Salonen Milja Vilppulan Tähti
Vihinen Oona Vilppulan Tähti
Lindström Ansa KaVe Jr
Lahtinen Liisa Rantaperkiön Isku
Mennala Sinitta Korpilahden Pyrintö
Yläkangas Inka Ylöjärven Ryhti
Halme Venla Messukylän Toverit
Halme Viivi Messukylän Toverit
Mattsson Jerina Rantaperkiön Isku
Majuri Jutta Ylöjärven Ryhti
Murto Aleksandra Perttulan Tähti
   
Vuori Sakari Valmentaja

 Tytöt 2003 - I

Pirttioja Essi Perttulan Tähti
Mäki-Kojola Emmi Vaasan Kiisto
Loijas Tara Luo Wo
Jokinen Rita Rantaperkiön Isku
Schalin Eevi Perttulan Tähti
Ryömä Minnttumaria Ylöjärven Ryhti
Löytönen Alina Littoisten TU
Venhomaa Julia Perniön Sisu
Ylä-Kotola Helmi KaVe Jr
Paavilainen Emmi KaVe Jr
Klapuh Minela Perttulan Tähti
   
Saari Petri Valmentaja

Tytöt 2004 - II

Salmikivi Nea KaVe Jr
Liukas Ronja Littoisten TU
Lehtinen Aino Paimion Yritys
Martikainen Ella Kaarinan URA
Sosunoff Minea KaVe Jr
Passi Johanna Lempäälän Kisa
Laaksonen Kaarina Koiviston Isku
Rantanen Julia Ylöjärven Ryhti
Niemi Aada Ylöjärven Ryhti
Rainio Lumi Paimion Yritys
   
Sivula Jori Valmentaja

Pojat 2003 - 

Karjalainen Arttu Kajaanin Kuohu
Oiguss Raivis VaLePa
Juurakko Lenni Vilppulan Tähti
Härmälä Eljas Korpilahden Pyrintö
Salomaa Aku Vilppulan Tähti
Pitkänen Nestori Korpilahden Pyrintö
Lindstedt Karlo Rantaperkiön Isku
Korhonen Niko Korpilahden Pyrintö
Mattila Vili Rantaperkiön Isku
Virtanen Onni Vilppulan Tähti
   
Jääskeläinen Valtteri Valmentaja

 

 

 

Yhteistyökumppanimme

Urheiluopisto Kisakeskus